پروژه های آماده دانشجویی

نات کوین چیست؟ Notcoin و آموزش دریافت رایگان


نات کوین چیست؟ (what is notcoin)

نات کوین (Notcoin) یک میم کوین بدون نماد مبتنی بر تلگرام و بر بستر شبکه بلاکچینی تون (Ton یا The Open Network) است. این ارز دیجیتال، طبق توضیحات تیم پروژه خود، قابل ماین و استخراج است و می‌توان تنها با کلیک یا لمس‌کردن صفحه گوشی در ربات تلگرامی notcoin_bot@ نات کوین دریافت کرد.

طراحی ربات تلگرامی نات کوین شبیه به یک بازی است که در آن می‌توانید با نات کوین‌هایی که از طریق لمس صفحه و کلیک ساده به دست می‌آورید آیتم‌های ویژه‌ای خریداری و سرعت دریافت توکن خود را افزایش دهید. برای مثال آیتمی خریداری کنید که می‌تواند تعداد نات کوین‌های دریافتی در هر لمس صفحه را برای شما دو برابر کند. امکان ساخت تیم (Squad)، دعوت از دوستان (Frens) و انجام تسک‌های مشخصی در این بازی جهت دریافت نات کوین‌های بیشتر وجود دارد. محتوای این تسک‌ها عمدتاً در جهت تبلیغ و معرفی پروژه‌های مبتنی بر بلاکچین تون است. علاوه‌بر این، با توجه به امتیازهایی که هر کاربر کسب می‌کند، سطحی برای او تعیین می‌شود که از برنز شروع شده و در ادامه به نقره‌ای، طلایی، پلاتینیوم و الماس می‌رسد و با همین امتیازهاست که با سایر بازیکنان رقابت می‌کند.

آن طور که از ساختار این بازی پیداست، داشتن نات کوین‌های بیشتر در صفحه اصلی ربات که موجودی شما را نشان می‌دهد، مزیت خاصی جز داشتن توکن برای هزینه در بازی و خرید آیتم‌های جدید ندارد و در واقع چیزی که رتبه کاربر در مقایسه با سایر بازیکنان را تعیین می‌کند، امتیاز (Score) آن کاربر است. امتیاز کاربر هم که نشان می‌دهد هر بازیکن از ابتدا چه تعداد نات کوین ماین کرده است، برخلاف موجودی، با خرج‌کردن نات کوین‌ها برای خرید آیتم‌های جدید کم نمی‌شود.

 

نکات جالب در مورد Notcoin

 • نات کوین یک وایت پیپر ۹ صفحه‌ای دارد که در آن هیچ چیز نوشته نشده و کاملاً سفید است.
 • اولین پیامی که در ربات نات کوین نمایش داده می‌شود این است: «این ربات چه کاری انجام می‌دهد؟ احتمالاً هیچ چیز».
 • پاول دورف، بنیان‌گذار تلگرام با کانال خود پنجمین تیم بزرگ یا اسکواد این بازی را در اختیار دارد.
 • نام و لوگوی نات کوین دقیقاً برعکس تون کوین است (TON-NOT).
 • بسیاری از بازیکنان نات کوین با چند حساب تلگرام در این ربات فعال هستند.

 

آیا نات کوین معتبر است؟

شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد پروژه نات کوین احتمالاً با تیم توسعه پیام‌رسان تلگرام یا شبکه تون کوین در ارتباط است. برای مثال، پاول دورف (Pavel Durov)، بنیان‌گذار تلگرام با ساخت تیمی ویژه کانال تلگرامی خود از این بازی حمایت کرده است. در انجمن‌های مربوط به توسعه‌دهندگان شبکه تون نیز مرتب درباره این پروژه صحبت می‌شود. علاوه‌بر این، صرافی‌های بزرگی مثل بایننس، OKX،‌ بای بیت و کوکوین از طریق گروه‌ها و کانال‌های رسمی خود در تلگرام، در این بازی تیم تشکیل داده‌اند.

طبق آخرین آمارها هم اکنون بیش از ۱۰ میلیون بازیکن در نات کوین حساب دارند و تعداد کاربران فعال روزانه آن نیز از یک میلیون نفر بیشتر است. این مسئله استقبال خیره‌کننده کاربران، تنها در روزهای ابتدایی شروع به کار این پروژه را نشان می‌دهد.

آیا می‌توان نات کوین را خرید و فروش کرد؟

نات کوین در حال حاضر در هیچ کدام از صرافی‌های ارز دیجیتال خرید و فروش نمی‌شود و برنامه توسعه‌دهندگان آن برای شکل عرضه این توکن در محیطی خارج از بازی، هنوز مشخص نیست. با وجود این، از آنجایی که صرافی‌های بزرگ به‌نوعی از این بازی حمایت کرده‌اند، احتمال لیست‌شدن آن در پلتفرم‌های معاملاتی نام‌آشنا در صورت قطعی‌شدن عرضه توکن روی بلاکچین تون وجود دارد.

قیمت نات کوین چقدر است؟

همان طور که گفته شد، توکن نات کوین هنوز در محیطی خارج از بازی عرضه نشده است و در بازارهای ارز دیجیتال قابل خرید و فروش نیست. بنابراین نمی‌توان قیمتی برای آن تعیین کرد.

آموزش ماین نات کوین در سه مرحله

 • برای استخراج نات کوین، ابتدا وارد ربات Notcoin شوید. برای ورود به این ربات می‌توانید ازاین لینک استفاده کنید. از ورود به ربات تنها کافی است روی گزینه «شروع بازی» یا Play کلیک کنید.
 • پس از ورود به بازی روی آیکون بزرگ نات کوین کلیک کنید تا امتیاز بگیرید. امتیازها هر ثانیه بیشتر می‌شود و اگر تمام امتیازهایتان را کسب کردید می‌توانید چند دقیقه بعد دوباره ربات را باز کنید تا امتیازهایتان دوباره جمع شده باشد.
 • با انجام یک سری تسک‌ها و کارها هم می‌توانید نات کوین بیشتری جمع کنید. مثلاً‌ اگر تلگرام شما پریمیوم باشد، ۱۰۰ هزار نات کوین دریافت می‌کنید.

انواع بوستر در نات کوین

 • فول انرژی (Full Energy) در نات کوین یکی از بوسترهای رایگان نات کوین است. هر روز ۳ فول انرژی دریافت می‌کنید و با فعال‌کردنش یک بار دیگر ظرفیت ماین Notcoin شما کامل می‌شود.
 • توربو (Turbo) بوستر دیگر ربات ناتکوین است. با فعال کردن توربو از ظرفیت ماین شما کم نمی‌شود و به ازای هر کلیک روی آیکون امتیاز بسیار بیشتری دریافت می‌کنید. بوستر توربو هر روز شارژ می‌شود.
 • با بوستر مولتی تپ (Multitap) ظرفیت نات کوین دریافتی با هر کلیک روی آیکون را بیشتر می‌کند.
 • ریشارژینگ اسپید (Recharging Speed) باعث می‌شود که ظرفیت استخراج نات کوین شما بیشتر شود.
 • انرژی لیمیت (Energy Limit) مجموع ظرفیت استخراج را بیشتر می‌کند. مثلاً‌ اگر در حالت عادی ۱۰۰۰ نات کوین ظرفیت داشته باشید با خرید این بوستر، ظرفیتتان بیشتر می‌شود.
 • تپ بات (Tap bot) رباتی است که جای شما امتیاز جمع می‌کند! برای دریافت تپ بات باید حداقل لیگ سیلور باشید.

چگونه نات کوین‌های بیشتری بگیریم؟

همان طور که گفته شد، با روش‌های مثل دعوت از دوستان، پیوستن به تیم‌ها و انجام تسک‌هایی که در خود ربات بازی توضیح داده شده است، می‌توان نات کوین دریافت کرد. با این حال، روند اصلی این بازی مبتنی بر لمس صفحه در دفعات متعدد است که می‌تواند خسته‌کننده باشد.

یک روش میان‌بر که برخی از بازیکنان نات کوین از آن استفاده می‌کنند، نصب اپلیکیشن‌های کلیک خودکار مثل Auto Clicker – Automatic tap است. این اپلیکیشن کار کلیک‌کردن در بازی را به جای شما و با سرعتی بسیار بیشتر انجام می‌دهد.

سؤالات متداول

آیا می‌شود نات کوین خرید؟

نات کوین در حال حاضر قابل خرید و فروش نیست، اما می‌توان با انجام این بازی در تلگرام نات کوین دریافت کرد.

نات کوین توکن دارد؟

نات کوین در حال حاضر توکنی درون ربات تلگرامی این بازی است و مثل ارزهای دیجیتال رایج روی شبکه‌های بلاکچینی عرضه نشده است.

آیا نات کوین برای تلگرام است؟

شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد این پروژه ارتباط نزدیکی با توسعه‌دهندگان تلگرام دارد، اما این که لزوماً خود تلگرام آن را ساخته باشد قابل‌تأیید نیست.

قیمت نات کوین چقدر است؟

نات کوین هم‌اکنون در شبکه‌های بلاکچینی و صرافی‌ها عرضه نشده است و بنابراین نمی‌توان برای آن قیمت مشخص کرد.

بوستر در نات کوین چیست؟

بوستر نوعی جایزه در بازی به حساب می‌آید که می‌توانید با امتیازهای خودتان بخرید. بوسترها مقدار نات کوین‌های دریافتی را بیشتر می‌کنند یا ظرفیت ماین را افزایش می‌دهند.

اسکواد (Squad) نات کوین چیست؟

اسکواد به تیم شما در ربات گفته می‌شود. هر کانال و گروه یک تیم دارد و می‌توانید در آنها شرکت کنید.